Workshops klassieke tragedies op school
Nieuw

Workshop klassieke tragedie op school

In de workshop klassieke tragedie verdiepen leerlingen zich actief in de wereld van het klassieke toneel. Niet door alleen te lezen of te luisteren, maar door zelf te spelen, te repeteren en op te voeren. Zo ervaren zij van binnenuit hoe een tragedie is opgebouwd en welke thema’s daarin centraal staan.

Door het spelen van een klassieke tragedie ontdekken leerlingen hoe verhalen uit de oudheid nog altijd herkenbaar zijn en hoe emoties, keuzes en gevolgen samenkomen in één krachtig verhaal.


Dit maakt de workshop klassieke tragedie op school zo leuk

  • Leerlingen krijgen inzicht in klassieke dramatische structuur en verhaalopbouw.
  • Theorie wordt direct gekoppeld aan doen en ervaren.
  • Grote thema’s als schuld, noodlot en macht worden spelenderwijs onderzocht.
  • Ontwikkelt spelvaardigheid, expressie en stemgebruik.
  • Bevordert samenwerken en creatief problemen oplossen.
  • Leerlingen leren presenteren en optreden voor een groep.

Wat gaan we doen

De workshop begint met een heldere introductie over klassieke tragedies. Leerlingen leren wat een tragedie kenmerkt, zoals de vaste opbouw (begin–midden–einde), het tragische noodlot en thema’s als hubris, schuld, wraak en lotsbestemming.

Daarna volgen korte spel- en stemoefeningen die helpen om expressiever te spelen en bewust te worden van houding, stemgebruik en timing. Vervolgens gaan de leerlingen in groepjes aan de slag met een klassiek tragediescript. Ze verdelen de rollen, analyseren hun personage en repeteren hun scène onder begeleiding van de workshopdocent.

Tijdens het repetitieproces leren leerlingen samen keuzes maken: hoe speel je emotie, hoe bouw je spanning op en hoe vertel je een verhaal voor publiek? De workshop wordt afgesloten met korte voorstellingen waarin elke groep haar tragedie opvoert, gevolgd door een gezamenlijke nabespreking.


Goed om te weten

  • Op locatie in Nederland en België
  • Wij nemen alles mee
  • CJP Cultuurkaart acceptant
  • Grote groepen extra korting
  • De beste en leukste workshopdocenten​​

Gerelateerde workshops voor scholen

street soccer ckv cultuurdag cultuureducatie

Street soccer

Leer de voetbal skills van de straat.


45 - 90 min
Meest gekozen
Cultuurdag havo vwo

Light painting workshop

Zet de tijd stil, teken met licht en maak een prachtig kunstwerk.


45 - 60 min